Welcome to Bulgarska Rakiq site and forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Welcome to Bulgarska Rakiq site and forum

Добре дошли във форума на Bulgarska Rakiq
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 История на Counter Strike

Go down 
АвторСъобщение
MaximiLiaN.
Admin
MaximiLiaN.


Брой мнения : 19
Join date : 16.02.2016
Местожителство : Bulgaria/Bourgas

История на Counter Strike Empty
ПисанеЗаглавие: История на Counter Strike   История на Counter Strike I_icon_minitimeСря Фев 17, 2016 12:14 am

Counter-Strike ([ˈkaʊntə-stɻaɪk],[1][2] (каунтър-страйк) е поредица отборни тактически компютърни игри. Създадена първоначално като модификация на Half-Life от Мин Ле и Йес Клиф, поредицата включва Counter-Strike 1.0, Counter-Strike 1.1, Counter-Strike 1.2, Counter-Strike 1.3, Counter-Strike 1.4, Counter-Strike 1.5, Counter-Strike 1.6, Counter-Strike: Condition Zero, Counter-Strike: Source и Counter-Strike:Online. Последната излязла версия на играта е Counter-Strike Global Offensive.

Версиите след 1.5, заедно с всички други части на Half-Life, са разработени от компанията Valve Corporation. Също така преди три години излезе най-новата версия Counter-Strike: Global Offensive популярна и като CS:GO. Тя излезе на 21 август 2012 и се нарежда в топ 10 игрите на Steam.

С над 19,5 милиона активни играчи по цял свят, Counter-Strike е една от най-известните онлайн игри. През 2002 година има над 30 000 сървъра в Интернет. В България играта е популярна най-вече сред подрастващото поколение (7-20 години).[3]Целта на играта е да станете добри в поредица от състезания, като това става чрез елиминиране на противниковия отбор или чрез изпълняване на специална задача. В зависимост от избраната карта, специалната задача е: да се взриви определена зона, да се спасят 4 заложника, или просто да се неутрализира противниковия отбор. Съществува още стандартният „deathmatch“, при който всеки играч е сам за себе си. Тимовете са два -- терористи и контра-терористи (има и отбор „зрители“, които не участват в игралните действия и не могат да общуват с „активните“ играчи). След като избере отбор, играчът трябва да се присъедини към екип (четири за терористите и четири в контра-терористите; в Counter-Strike: Condition Zero са добавени два допълнителни екипа), като изборът е единствено козметичен:

Терористичен отбор:

Arctic Avengers -- това са Арктическите Отмъстители и са облечени в зимен камуфлаж с качулка.
Elite Crew -- Елитната Бригада. Отличават се с тъмнозелена риза, кафяви панталони и очила.
Guerilla Warfare -- Това са Партизаните. Имат пустинен камуфлаж и червена лента на главата.
Phoenix Connection -- Синя риза, сиви камуфлажни панталони и черна бандитска маска.

Анти-терористичен отбор (като цяло контра-терористите са облечени в синьо):

Gign -- Френският елитен отряд за борба с тероризма. Каските на този взвод имат стъклен визьор, който понякога блести от далеч.
Gsg-9 -- Немските специални части. Отличават се с каска в сив камуфлаж.
SAS -- Пехотинци от корпуса на британската армия. Носят маска, която наподобява противогаз.
Seal Team 6 -- Американските Тюлени. Освен каска, моделът на този ескадрон има прозрачна маска, приличаща на скиорски очила.

[4]

След като играчът избере отбор и екип се изчаква началото на нов рунд, като междувременно могат да се наблюдават бойните действия. В началото на всеки рунд всички играчи започват със стандартен пистолет и нож, и има отделено специално време (обикновено 3 сек., макс. 90), през което да се закупят допълнителни оръжия и екипировка. Всеки участник в играта може да носи наведнъж най-много нож, пистолет, пушка, гранати (експлозивни, заслепяващи и димни), броня и евентуално каска (заплаща се допълнително), и специална екипировка -- очила за нощно виждане (терористи) и комплект за по-бързо обезвреждане на бомба (контра-терористи). След края на даден рунд оцелелите играчи запазват текущата си екипировка за следващия рунд, а другите започват само с нож и пистолет. Всеки неутрализиран противник и всеки нов рунд носят определено количество пари (спечелилите предходния рунд получават повече).

Освен срещу хора, играта предлага и играчи, управлявани от изкуствен интелект (ботове).

За разлика от Half-Life, рундовете в Counter-Strike могат да достигнат 4, дори 6 минути. Това е така, защото в Half-Life са необходими много на брой точни попадения за да се свали даден играч, докато в Counter-Strike обикновено е достатъчен само един точен изстрел в главата, което е предпоставка за по-дълга, тактическа игра.[5]
Режим на игра

Обезвреждане на бомба. Терористите трябва да се доберат до определена зона и да заложат и взривят бомбата, а контра-терористите трябва да предотвратят това.
Спасяване на заложници. Терористите държат в плен заложници, до които контра-терористите трябва да се доберат и после да ги изведат до определена зона.
Карта без специална задача. Необходимо е да се елиминира противниковия отбор (по рундове), или се играе всеки-срещу-всеки, като всеки неутрализиран играч се съживява веднага.
Зомбита. В началото на рунда всички са хора, но на случаен принцип един става зомби; зомбито е мишена за всички хора, но има много голяма издръжливост, специални умения (напр. голям скок или частична невидимост) и може да превърне в зомби всеки друг човек само с един удар (на практика оръжието на зомбито е нож). Отбора на зомбитата може да спечели само ако зарази всички хора в рамките на определено време (около 3 минути).
Сърф. Основен елемент в играта на такива карти е плъзгането по стените на специално конструирани рампи с форма на триъгълна призма -- аналогия със сърфист, който „е на върха на вълната“.
Ескорт на VIP. В началото на всеки рунд случайно избран контра-терорист става VIP, който трябва да се добере жив до определена зона.
Gun-game. Отборен или самостоятелен:целта е да се елиминират колкото се може повече противници като на всеки двама до шестима убити противника се получава автоматично новото( по-силното) оръжие.
Jail break. Ако си терорист-си преоблечен като затворник и започваш с нож. Целта е да убиеш полицаите и да вземеш оръжие, или да изпълняваш заповедите на случайно избран от тях SIMON, а ако си полицай да пазиш SIMON от затворниците или да убиваш неизпълнилите заповедта затворници.
Hide'n'seek (криеница). Терористите се крият навсякъде по картата, докато изтекат 10-те секунди невидимост на контра-терористите.След изтичането им, те започват да гонят и убиват терористите. Специфичното в Hide'n'seek е, че картите са специално конструирани за този тип игра – има разстояния (напр. от покрив до покрив) с малко повече от нужната дистанция за прескачане т.е. за да бъдат прескочени, играчите използват специални техники; до някои високи обекти има храсти с възможност за сърф (за да не загине играчът при приземяването).
Paintball (пейнтбол). При този тип игра разликата е в оръжията и мунициите – оръжията са като в истински пейнтбол; мунициите са топчета с цвета на отбора (полицаи – син; терористи – червен) и логото на сървъра, които се движат по-бавно, падат под въздействие на гравитацията и убиват само с едно докосване.

Върнете се в началото Go down
https://bgrakiq.board-directory.net
 
История на Counter Strike
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Welcome to Bulgarska Rakiq site and forum :: Bulgarska Rakiq [D2Arena] Servers :: Всичко за играта Counter-Strike 1.6-
Идете на: